BENEDEK Ágnes
1985, Sepsiszentgyörgy

 

 


Előadásai
Jevgenyij Svarc / Parti Nagy Lajos: A sárkány (Polgárok) - 2021/2022
Stefan Arsenijević–Srđjan Koljević–Bojan Vuletić: Szerelem és más bűntények (Tanja) - 2021/2022
The Tiger Lillies, Phelim McDermott, Julian Crouch: Jógyerekek képeskönyve (Auguszta) - 2021/2022
költészet.ma: aritmia.doc (Előadók) - 2020/2021
Színházi beszélgetéssorozat: A MŰSOR (Szereplő) - 2020/2021
Martin Crimp: A többit már láttad a moziban (Lányok) - 2020/2021
Radu Afrim: Amikor telihold ragyog a turkáló felett (Székely Claribella, az öröklét parasztja) - 2020/2021
Andreea Vălean: Ha fütyülni akarok, fütyülök (Fată) - 2019/2020
Pintér Béla: A Sütemények Királynője (Anikó) - 2019/2020
Kányádi Sándor emlékest: Az, amit mondani kell (Előadják) - 2019/2020
Bertolt Brecht: Koldusopera (Háromgarasos opera) (Polly Peachum, a lánya) - 2019/2020
Móricz Zsigmond Barbárok és Az utolsó betyár című novellái alapján: Barbárok (Asszony) - 2018/2019
Henrik Ibsen: A társadalom támaszai (Bernickné) - 2018/2019
Arisztophanész Lysistrate c. műve alapján: Lucy Strate avagy a Kilencek Tanácsa (Euterpé) - 2018/2019
Radu Afrim: Egy zabigyerek kék háttér előtt történetet mesél (Székely Claribella, székely prostituált) - 2018/2019
Mezei Kinga: Anna legenda (Játsszák) - 2017/2018
Carlo GOLDONI: Chioggiai csetepaté (Checca (Francesca), fiatal lány, Libera másik húga) - 2017/2018
Lewis CARROLL Alice Csodaországban és Alice Tükörországban című meseregényei alapján: Alice (Szereplők) - 2017/2018
Harold PINTER: Évforduló (Suki) - 2016/2017
Ray COONEY: Pénz az égből (Betty Johnson) - 2016/2017
TAMÁSI Áron Zöld ág című regénye alapján: Zongota (Szereplők) - 2016/2017
Molnár Ferenc: Liliom (Mari) - 2015/2016
Forgách András: Halni jó! (Leolvasónő, Elvira, elvált feleség) - 2015/2016
Moliére: Úrhatnám polgár (Luci) - 2015/2016
Jonas GARDELL: Jegesmedvék (Solveig) - 2015/2016
Parti Nagy Lajos: Ibusár-megállóhely (Sárbogárdi Jolán, Rendező) - 2014/2015
PINTÉR Béla: Kaisers Tv, Ungarn. (Üreghi Szidónia) - 2014/2015
Anton Pavlovics Csehov: Meggyeskert (Ánya) - 2014/2015
Mary Chase: Barátom, Harvey (Ruth Kelly) - 2014/2015
Tenessee Williams: Macska a forró bádogtetőn (Margaret) - 2013/2014
William Shakespeare: Hamlet (Ophelia) - 2013/2014
Kárpáti Péter: Akárki (Lány, Öregasszonyok) - 2013/2014
Spiró György: Az imposztor (Pieknowska) - 2012/2013
MOLIÉRE: A fösvény (Mariann) - 2012/2013
Anton Pavlovics CSEHOV: Ivanov (Szása) - 2011/2012
László Miklós: Illatszertár (Második hölgy, Vásárlók) - 2011/2012
Slawomir Mrozek: Egy nyári nap (Hölgy) - 2011/2012

Pályakép
Más színházi munkái:
2011/2012 - Sepsiszentgyörgyi Bábtagozat – Tarbay Ede: Fülenagy, a kíváncsi kiselefánt (rendező Nagy Kopeczky Kálmán) – Fintori, a majom és Bőr-Jaqcuilen
Szerepei a Csíki Játékszínben:
2010/2011 - Kordélia – Budaházi Attila: Mint a sót (r. Budaházi Attila)
2010/2011 - Reszlik Hajnalka Myrtill – Tasnádi István: Finito (r. Victor Ioan Frunză)
2010/2011 - Rica Maca – Szilágyi László–Zerkovitz Béla: Csókos asszony (r. Parászka Miklós)
2010/2011 - Első Nő – Jevgenyij Svarc–Parti Nagy Lajos: A sárkány (r. Vargyas Márta)
2010/2011 - Boszorkány – William Shakespeare: Macbeth (r. Gavril Pinte)
2009/2010 - Patkány Etus, délutáni színésznő – Heltai Jenő: Naftalin (r. Parászka Miklós)
2009/2010 - Orvos, Kék Királylány, Oroszlán – Budaházi Attila: A halhatatlan herceg (r. Budaházi Attila)
2009/2010 - Sipák Ferenc, fújtatójavító – William Shakespeare: Szentivánéji álom (r. Szabó Emese)
2009/2010 - Denisse – Sommerset Maugham: Imádok férjhez menni (r. Parászka Miklós)
2009/2010 - Juli – Molnár Ferenc: Liliom (r. Victor Ioan Frunza)
2009/2010 - Bihler – Urs Widme–-Kotte Edit – Nóti Judit: Nagykutyák (r. Harsányi Zsolt)
2008/2009 - Ophelia – William Shakespeare: Hamlet (r. Gavril Pinte)
2008/2009 - Michonné – Eisemann Mihály–Somogyi Gyula–Zágon István: Fekete Péter (r. Parászka Miklós)
2008/2009 - Sárbogárdi Jolán – Parti Nagy Lajos–Darvas Ferenc: Ibusár-megállóhely
2008/2009 - Mytil – Maurice Matterlinck: A kék madár (r. Victor Joan Frunză)
2007/2008 - Tóth Manci – Szép Ernő: Lila ákác (r. Parászka Miklós)
2007/2008 - Virág Viola – Darvasi László: Trapiti (r. Budaházi Attila)
2007/2008 - Kállai István, Nemlaha György: Mesék az operettről (r. Csutka István) – Szereplő
2007/2008 - Anton Pavlovics Csehov: Cseresznyéskert (r. Hargitai Iván) – Vándor
2007/2008 - Fermina – Dale Wasermann, Mitch Leigh, Joe Dario: La Mancha lovagja (r. Parászka Miklós)
Szerepei a Kolozsvári Állami Magyar Színházban:
2006/2007 - Takarító – Varró Dániel–Presser Gábor: Túl a Maszat-hegyen (r. Keresztes Attila)
2005/2006 - Részeg polgárok kórusa – I. L. Caragiale: Az elveszett levél (r. Tompa Gábor)
Szerepei az egyetemen:
2006/2007 - Sárbogárdi Jolán – Parti Nagy Lajos: Ibusár nyomán – Pezsgő (r. Benedek Ágnes, Albert Júlia)
2006/2007 - Emma – Arthur Schnitzler: Körtánc (r. Zakariás Zalán)
2006/2007 - Heléna – William Shakespeare: Szentivánéji álom (r. Salat Lehel)
2006/2007 - Fräulein Kost – Cole Porter, Fred Ebb, John Kander: Kabaré (r. Szilágyi Palkó Csaba)
2005/2006 - Petúnia – John Arden: Élnek mint a disznók (r. Szilágyi Palkó Csaba)
2005/2006 - Tonina – Ruzzante: Csapodár kakaska (r. Hatházi András)
2004/2005 - Fima – M. Gorkij: A nap fiai (r. Zakariás Zalán – Tranzit ház)
2004/2005 - Juli, Mari – Molnár Ferenc: Liliom (r. Szilágyi Palkó Csaba)
2004/2005 - Bobó – Jean Genet: Négerek (r. Szilágyi Palkó Csaba)
2003/2004 - Júlia – William Shakespeare: Rómeó és Júlia (r. Szilágyi Palkó Csaba)
2003/2004 - Rozalinda – William Shakespeare: Ahogy tetszik (r. Szilágyi Palkó Csaba)
2003/2004 - Natasha – A. P. Csehov – Három nővér (r. Dimény Áron)
2003/2004 - Arkagyina – A. P. Csehov: Sirály (r. Dimény Áron)

Tanulmányok
2003 - Székely Mikó Kollégium
2007 - Kolozsvári BBTE színház és televízió szak


Díjak

2017 – a Legjobb női mellékszereplő díja a Magyar Színházak XXIX. Kisvárdai Fesztiválján a Bocsárdi László által rendezett LILIOM című előadás Mari alakításáért
2015 – a Legjobb  30 év alatti színésznő díja a XV. Pécsi Országos Színházi Találkozón Ánya szerepéért Anton Pavlovics Csehov: MEGGYESKERT (r. Sardar Tagirovsky) című előadásban
2014 – Legjobb fiatal színésznő díj a Bocsárdi László által rendezett HAMLET előadás Ophelia szerepéért az Atelier Nemzetközi Színházi Fesztiválon
2011 – A legígéretesebb fiatal színész számára alapított Teplánszky Kati-díj a  FINITÓ és CSÓKOS ASSZONY című előadásban nyújtott alakításért a Magyar Színházak XXIII. Kisvárdai Fesztiválján
2010 – A legígéretesebb fiatal színész számára alapított Teplánszky Kati-díj a  LILIOM című előadásban nyújtott alakításért a Magyar Színházak XXII. Kisvárdai Fesztiválján
2009 – Legjobb fiatal színésznő díja a Fiatal Színészek Gáláján az IBUSÁR MEGÁLLÓHELY című előadásban nyújtott alakításért