FEKETE Zsolt
1983, Sepsiszentgyörgy

Más színházi munkái:
2007 –Yorick stúdió – András Lóránt: Alvajáró románc (rendező) – (szereplő)
2008 – Marosvásárhelyi Nemzeti Színház – Király Kinga: A szerencsefia
2008 – Teatru 74 – Cristian Bojan: Barul
2009 – Siklós várkert, Budapest – Balikó Tamás: A Tenkes Kapitánya
2010 – Tűzraktér, Budapest – Csiki Zsolt: Liselotte és a május
2010 – KoMa társulat a Művészetek völgyében – Keszég László: Szuper Irma
2010 – KoMa Társulat, Budapest – Vékes Csaba: Sárkány / Svarc–Parti Nagy Lajos –  A polgármester
2010 – Szikra Mozi, Budapest – Vékes Csaba, Kovács Kristóf: Az utolsó roma – Egy utolsó cigány
2011 – Trafó, Budapest – Vörös Róbert: Nyáron este fét tizenegykor
2011 – Koma bázis, Budapest – Keszég László: A tizedik gén
2011 – Szkéné színház, Budapest – Szikszai Rémusz: Caligula helytartója
2011 – Koma bázis, Budapest – Felhőfi-Kiss Lászlóval: Deilephila
2012 – Fogasház, Budapest – Tóth András: Körbe K
2012 – Koma bázis, Budapest – Valcz Péter: Áldja meg az Isten, Mr. Vonnegut
2012 – Koma bázis, Budapest – Vékes Csaba: Próféták
2013 – Városi Színház, Kézdivásárhely – Molnár Ferenc: A jó tündér (r: Kolcsár József) – Konrád
2013 – Lucie Málková: White Coffee
2013 – Ódry Színpad – Czakó Máté: Légy a levesben
2013 – Városi Színház, Kézdivásárhely – Szigligeti Ede: Liliomfi (r: Dávid Péter) – (Gyuri, a pincér)
2014 – Városi Színház, Kézdivásárhely – I. L. Caragiale: Egy zűrzavaros éjszaka (r: Albu István) – Chiriac-segéd, Dumitrache bizalmasa, Polgárőrmester
2014 – Városi Színház, Kézdivásárhely – Eugěne Labiche: A Lourcine utcai gyilkosság (r: Pálffy Tibor)

 

A Stúdió Színházban játszott szerepei:

2007/2008 – W. Shakespeare: Sok hűhó semmiért – Fáklyavivő (r: Kövesdy István)
2007/2008 – Örkény István: Tóték – Féllábú katona (r: Kincses Elemér)
2008/2009 – Molière: Dandin György – Dandin György, (r: Kövesdy István)
2008/2009 – Molnár Ferenc: Az ördög – Száki János (r: Balikó Tamás)
2009/2010 – Békeffy István: Egy asszonygyilkos vallomása – Ion Marojan (r: Kovács Levente)

 

Szerepei a marosvásárhelyi Művészeti Egyetemen:

2006 – Ibsen: Hedda Gabler – Jörgen Tessman, tanár: Dr. Farkas Ibolya
2006 – G.B.Shaw: Pygmalion – Higgins, tanár: Dr. Farkas Ibolya
2006 – Barta Lajos: Szerelem – Katonatiszt, tanár: (r. Sebestyén Aba)
2006 – Csehov: Sirály – Trigorin, tanár: Dr. Farkas Ibolya
2006 – Ingmar Bergman: Jelenetek egy házasságból – Johan, tanár: Dr. Farkas Ibolya
2006 – Egressy Zoltán: Portugál – Bece, tanár: Dr. Farkas Ibolya
2007 – W. Shakespeare: Szentivánéji álom – Oberon, tanár: Dr. Farkas Ibolya
2007 – W. Shakespeare: Szentivánéji álom – Demetrius, tanár: Dr. Farkas Ibolya
2007 – W. Shakespeare: Ahogy tetszik – Csürcsavar, tanár: Dr. Farkas Ibolya
2007 – Ödön von Horváth: Mesél a bécsi erdő – Alfréd, tanár: Lohinszky Loránd
2007 – Krúdy Gyula: Vörös postakocsi – Alvinczi Eduárd, tanár: Lohinszky Loránd
2007 – Katona József: Bánk bán – Tiborc, tanár: Dr. Farkas Ibolya
2008 – Kiss Csaba: Hazatérés Dániába – Polonius, tanár: Dr. Farkas Ibolya
2008 – Zalán Tibor: Vigyázat, a tetőn angyalok járnak – Farkas és Ördög, tanár:  Lohinszky Loránd
2009 – Nagy András: Az élő holttest – Artyemjev, tanár: Dr. Farkas Ibolya

 


Előadásai
költészet.ma: aritmia.doc (Prezeng zenekar) - 2020/2021
Színházi beszélgetéssorozat: A MŰSOR (Szereplő, Tesztoszteron Zenei Alakulat, Jazzpar Trió + Perkucigó, Jazzpar Trió + Perkucigó) - 2020/2021
SZERB ANTAL: VII. Olivér (Honoré (zsivány)) - 2020/2021
Andreea Vălean: Ha fütyülni akarok, fütyülök (Comandant) - 2019/2020
Pintér Béla: A Sütemények Királynője (Miska bácsi) - 2019/2020
Nyikolaj Vasziljevics GOGOL: Kártyások (Alekszej) - 2019/2020
Bertolt Brecht: Koldusopera (Háromgarasos opera) (Filch) - 2019/2020
Henrik Ibsen: A társadalom támaszai (Johan Tönnesen, Bernickné öccse) - 2018/2019
Maria Wojtyszko: Sam, avagy felkészülés a családi életre (Grzesiek, Shultz néni, Grzesiek nagyanyja) - 2018/2019
Arisztophanész Lysistrate c. műve alapján: Lucy Strate avagy a Kilencek Tanácsa (Sziszüphosz) - 2018/2019
Mezei Kinga: Anna legenda (Játsszák) - 2017/2018
Carlo GOLDONI: Chioggiai csetepaté (Marcello, zenész, Díszlettervező) - 2017/2018
Harold PINTER: Évforduló (Russel) - 2016/2017
Bertolt BRECHT: A városok dzsungelében (A Tömpeorrú, kocsmáros) - 2016/2017
Ray COONEY: Pénz az égből (Egy járókelő) - 2016/2017
Moliére: Úrhatnám polgár (Udvari bolondok) - 2015/2016
August Strindberg: Julie kisasszony Tarkovszkij jelenetekkel (Író, Dr. Snaut, Kizomba Maestro) - 2015/2016
William SHAKESPEARE: Vízkereszt, vagy amire vágytok (Antonio, Kapitány) - 2015/2016
Edmond ROSTAND: Cyrano de Bergerac (Brissaille, Kadétok) - 2014/2015
Anton Pavlovics Csehov: Meggyeskert (Vándor) - 2014/2015
Andrzej Saramonowicz: Tesztoszteron (Ördögök) - 2010/2011

Filmszerepei
2009 – „Versfilm” készítése az Erdély tv számára, (r: Schmidt Krisztina)
2009 – „Visszatérés” – nagyjátékfilm (r:Elekes Judith)

Tanulmányok
2003 - Plugor Sándor Művészeti Líceum, Sepsiszentgyörgy
2010 - Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem