DERZSI Dezső
1986, Csíkszereda

Szerepei a budapesti KOMA társulatnál:

2010/2011 – KOMA: Szuper Irma (r. Keszég László) – Feri, Legény, Hulla, Hülyegyerek, Tűzoltóparancsnok
2010/11 Jevgenyij Svarc – Parti Nagy Lajos: A sárkány (r. Vékes Csaba) – Sármány
2010/11 Kovács Kristóf: Az utolsó roma – Egy utolsó cigány (r. Vékes Csaba, Zrínyi Gál Vince) – Mesemondó, Bogrács János, Kanada, Dede

 

Szerepei más társulatoknál:

2012 – Cervinus Teátrum – Meskó Zsolt: Szerelmem, Sárdy (Rendező: Harangi Mária) – Szereplő
2011 – Trafó, Budapest – Marguerite Duras: Nyáron, este fél tizenegykor (Rendező: Vörös Róbert) – Szereplő
2010 – Szikra cool*tour*house – Kovács Kristóf: Az utolsó roma – Egy utolsó cigány (Rendező: A társulat) – Szereplő
2009/2010 Mrosvásárhelyi Ariel Gyermek- és Ifjúsági Színház – Slawomir Mrozek: Zabawa (Rendező: Bordás Attila) – N legény
2008 – Yorick Stúdió – Tasnádi István: Paravariető (Rendező: Sebestyén Aba) – Ezerarcú fregoli

 

Szerepei a Marosvásárhelyi Színművészeti Egyetemen:

2008/2009 Az ördög – Molnár Ferenc: Az ördög (r. Balikó Tamás)
2009/2010 Rudi Böhm – Békeffy István: Egy asszonygyilkos vallomása (r. Kovács Levente)
2010 – Arthur Schnitzler: Körtánc (Rendező Kovács Levente) – A baka, A gróf

 


Előadásai
O. Horváth Sári: Életigen (Vince, 35 éves) - 2020/2021
Színházi beszélgetéssorozat: A MŰSOR (Szereplő) - 2020/2021
Martin Crimp: A többit már láttad a moziban (Sebesült tiszt) - 2020/2021
SZERB ANTAL: VII. Olivér (VII. Olivér / A Névtelen Kapitány/ Oszkár (a király)) - 2020/2021
Pintér Béla: A Sütemények Királynője (Pista bácsi, Erika apja) - 2019/2020
Nyikolaj Vasziljevics GOGOL: Kártyások (Zamuhriskin) - 2019/2020
Bertolt Brecht: Koldusopera (Háromgarasos opera) (Walter) - 2019/2020
Henrik Ibsen: A társadalom támaszai (Rörlund, iskolamester) - 2018/2019
Arisztophanész Lysistrate c. műve alapján: Lucy Strate avagy a Kilencek Tanácsa (Ikarosz) - 2018/2019
Mezei Kinga: Anna legenda (Játsszák) - 2017/2018
Carlo GOLDONI: Chioggiai csetepaté (A jegyző szolgája, A jegyző szolgája, Jelmeztervező, Zeneszerző) - 2017/2018
Lewis CARROLL Alice Csodaországban és Alice Tükörországban című meseregényei alapján: Alice (Szereplők) - 2017/2018
Bertolt BRECHT: A városok dzsungelében (Collie Couch, a Pávián, strici) - 2016/2017
TAMÁSI Áron Zöld ág című regénye alapján: Zongota (Szereplők) - 2016/2017
Molnár Ferenc: Liliom (I. Detektív) - 2015/2016
Forgách András: Halni jó! (Heló, főtörzs, Olajos Alajos hullàja) - 2015/2016
Moliére: Úrhatnám polgár (Vívómester) - 2015/2016
August Strindberg: Julie kisasszony Tarkovszkij jelenetekkel (Sekrestyés, Chirs, Só) - 2015/2016
Jonas GARDELL: Jegesmedvék (Gabriel) - 2015/2016
William SHAKESPEARE: Vízkereszt, vagy amire vágytok (Sebastian, Rendőrök) - 2015/2016
Edmond ROSTAND: Cyrano de Bergerac (De Neuvillette Christian) - 2014/2015
PINTÉR Béla: Kaisers Tv, Ungarn. (Balázs Gábor) - 2014/2015
Mary Chase: Barátom, Harvey (Dr. Lyman Sanderson) - 2014/2015
Anton Pavlovics Csehov: Meggyeskert (Jepihodov) - 2014/2015
Jevgenyij Griskovec: Hogyan ettem kutyát (Játssza) - 2013/2014
William Shakespeare: Hamlet (Rosencantz) - 2013/2014
I.L.Caragiale: Az elveszett levél (Popescu) - 2013/2014
Kárpáti Péter: Akárki (Részeg férfi) - 2013/2014
Spiró György: Az imposztor (Gubernátor) - 2012/2013
MOLIÉRE: A fösvény (Cléonte) - 2012/2013
Slawomir Mrozek: Egy nyári nap (Lúz) - 2011/2012
Anton Pavlovics CSEHOV: Ivanov (Első vendég) - 2011/2012
László Miklós: Illatszertár (Rendőr/Egy úr, Vásárlók) - 2011/2012
Andrzej Saramonowicz: Tesztoszteron (Rovar) - 2010/2011
Tadeusz Slobodzianek: Ilja Próféta (Negyedik) - 2009/2010

Tanulmányok
2004 - Gábor Áron Szakközépiskola, Szentegyháza
2010 - Marosvásárhelyi Színművészeti Egyetem


Díjak

2016 – A Színikritikusok Díjára jelölték a Legjobb férfi mellékszereplő kategóriában az Úrhatnám polgár című előadásban nyújtott alakításáért