D. ALBU Annamária
1965, Kovászna

A sepsiszentgyörgyi színházban játszott korábbi szerepei:

1999 – Tersánszky Józsi Jenő: Kakuk Marci (Rendező Soltis Lajos) – Pattanó Rozi
1998 – Grimm testvérek: Hamupipőke (Rendező Barabás Olga) – Mostohatestvér
1998 – Euripidész: Alkésztisz (Rendező Bocsárdi László) – Asszony
1997 –Nóti Károly – Fényes Szabolcs: Nyitott ablak (Rendező Balogh András) – Erzsi
1997 – Molière: Don Juan (Rendező Barabás Olga) – Bernadette
1997 – John Michael Tebelak – Stephen Schwartz: Godspell (Rendező Pinczés István) – Szereplő
1997 – Geoffrey Chaucer: Chaucer úr meséi (Rendező Barabás Olga) – Szereplő
1996 – Rablótámadás (Rendező Bocsárdi László) – Szereplő
1996 – Stanislaw Ignacy Witkiewicz: Vízityúk (Rendező Bocsárdi László) – Dajka, Opopojkina Afrózia
1995 – Molière: Scapin furfangjai (Rendező Barabás Olga) – Zerbinette állítólagos cigánylány, Leander szerelmese
1995 – Presser Gábor–Sztevanovity Dusán–Horváth Péter: A padlás (Rendező Ditzendy Attila m.v.) – Kölyök
1995 – Szép Ernő: Vőlegény (Rendező Árkosi Árpád) – Pendzsikis székely szolgáló
1995 – Jevgenyij Svarc: Az árnyék (Rendező Bocsárdi László) – Julia Giuli énekesnő
1995 – Mesekerék (Rendező László Károly) – Szereplő
1994 – Euripidész: Íphigeneia Auliszban (Rendező Bocsárdi László) – Khalkiszi nők kara
1994 – Ödön von Horváth: Kasimir és Karoline (Rendező Bocsárdi László) – Maria

 

Szerepei a Figura Stúdió Színházban:

1995 – Jevgenyij Svarc: Az árnyék (Rendező Bocsárdi László) – Szereplő
1994 – Euripidész: Íphigeneia Auliszban (Rendező Bocsárdi László) – Khalkiszi nők kara
1994 – Angelus Iván: Improvizációk (Rendező Angelus Iván) – Szereplő
1994 – Ödön von Horváth: Kasimir és Karoline (Rendező Bocsárdi László) – ElliMaria
1993 – Balassi Bálint: Szép magyar komédia (Rendező Barabás Olga) – Galathea
1993 – Grimm testvérek: Piroska és a farkas (Rendező Bocsárdi László) – Táncoslány
1993 – Castellani de Castellano: Játék a tékozló fiúról (Rendező Bocsárdi László) – Nő
1992 – Sławomir Mrožek: Ház a határon (Rendező Kövesdy István) – Vámos
1992 – Samuel Beckett: Pöszmékör / Abszurd szívküldi (Rendező Lantos László) – Szereplő
1992 – Samuel Beckett, A játszma vége alapján: Koponyatorony (Rendező Lantos László) – Szereplő
1992 – Ivan Szergejevics Turgenyev: Egy hónap falun (Rendező Bocsárdi László) – Szereplő
1991 – Lázár Ervin: A kisfiú és az oroszlánok (Rendező Bocsárdi László) – Tervező
1991 – Alfred Jarry: Übü király (Rendező Bocsárdi László) – Nép

 


Előadásai
Örkény István: Tóték (Tótné) - 2021/2022
Színházi beszélgetéssorozat: A MŰSOR (Szereplő) - 2020/2021
SZERB ANTAL: VII. Olivér (Clodia (Geront lánya, Olivér férfias lányunokatestvére)) - 2020/2021
Pintér Béla: A Sütemények Királynője (Kar) - 2019/2020
Bertolt Brecht: Koldusopera (Háromgarasos opera) (Celia Peachum, a felesége) - 2019/2020
Henrik Ibsen: A társadalom támaszai (Rummelné) - 2018/2019
Arisztophanész Lysistrate c. műve alapján: Lucy Strate avagy a Kilencek Tanácsa (Kleió) - 2018/2019
Mezei Kinga: Anna legenda (Játsszák) - 2017/2018
Carlo GOLDONI: Chioggiai csetepaté (Pasqua asszony, a felesége) - 2017/2018
Lewis CARROLL Alice Csodaországban és Alice Tükörországban című meseregényei alapján: Alice (Szereplők) - 2017/2018
Harold PINTER: Évforduló (Prue) - 2016/2017
Bertolt BRECHT: A városok dzsungelében (Maë Garga, az anyja) - 2016/2017
Moliére: Úrhatnám polgár (Színészek, Festőnő) - 2015/2016
Jonas GARDELL: Jegesmedvék (Ilse) - 2015/2016
Edmond ROSTAND: Cyrano de Bergerac (A Duenna) - 2014/2015
PINTÉR Béla: Kaisers Tv, Ungarn. (Gróf Baráznay Ignácné, Rotschild Elza) - 2014/2015
Mary Chase: Barátom, Harvey (Veta Louise Simmons) - 2014/2015
Anton Pavlovics Csehov: Meggyeskert (Ranyevszkaja, Ljubov Andrejevna) - 2014/2015
Tenessee Williams: Macska a forró bádogtetőn (Big Mama) - 2013/2014
William Shakespeare: Hamlet (Gertrud) - 2013/2014
Neil Labute: Valami csajok (Lindsay) - 2012/2013
Spiró György: Az imposztor (Skribinska) - 2012/2013
Anton Pavlovics CSEHOV: Ivanov (Avdotya Nazarovna) - 2011/2012
Szophoklész: Trakhiszi nők (Déianeira) - 2011/2012
Friedrich Dürenmatt: A fizikusok (Lina Rose) - 2010/2011
Tadeusz Slobodzianek: Ilja Próféta (Asszony) - 2009/2010
I.L.Caragiale: Karnebál (Mita Baston) - 2009/2010
Moliére: A mizantróp (Baszk) - 2009/2010
William Shakespeare: Szentivánéji álom (Vackor Petra) - 2008/2009
Francis Veber: Balfácánt vacsorára! (Cristine) - 2008/2009
Anton Pavlovics Csehov: Sirály (Polina Andrejevna, a felesége) - 2008/2009
Játék Tamásival két részben az Énekes madár című színjáték alapján: A csoda (Gondos Eszter, vénlány) - 2008/2009
Kellér Dezső–Horváth Jenő–Szenes Iván: A szabin nők elrablása (Borbála, a felesége) - 2007/2008
Vörösmarty Mihály: Csongor és Tünde (Mirígy, boszorkány) - 2006/2007
Pozsgai-Pinczés-Apostolache: Diploma után (Mrs. Braddock, Benjamin anyja) - 2006/2007
William Shakespeare: Lear király (Goneril, Lear nagyobbik leánya) - 2006/2007
William Shakespeare: Macbeth (Lady Macduff) - 2005/2006
Kálmán Imre - Leo Stein - Jenbach Béla - Gábor Andor - Békeffi István - Kellér Dezső: A csárdáskirálynő (Cecília) - 2005/2006
Tamási Áron: Boldog nyárfalevél (Vikota) - 2005/2006
Balassi Bálint: Szép magyar komédia (Briserida) - 2004/2005
Carlo Gozzi: A szarvaskirály (Smeraldina) - 2002/2003
Heltai Jenő-Szirmai Albert: Tündérlaki lányok (Boriska) - 2002/2003
William Shakespeare: Romeo és Júlia (Júlia dajkája) - 2002/2003
Thúróczy-Horváth: Filléres komédia (Markovicsné) - 2002/2003
Játék Tamásival két részben az Énekes madár című színjáték alapján: A csoda (Gondos Eszter, vénleány) - 2001/2002
Georges Feydeau: Bolha a fülbe (Antoinette) - 2001/2002
Tadeusz Słobodzianek: Ilja Proféta (Asszony, később Pilátus felesége) - 2001/2002
Madách Imre: Az ember tragédiája (Rabszolga/Boszorkány/Egy anya/Nő gyermekkel) - 2001/2002
Szilveszteri műsor: Három szék közt a pad alatt (Szereplők) - 1999/2000

Tanulmányok
1984 - Kőrösi Csoma Sándor Líceum, Kovászna
1992 - Kontakt Tánc Tanfolyam, Jászberény
2010 - Marosvásárhelyi Színművészeti Egyetem


Díjak

2010 – A legjobb női mellékszereplő díja az Aradon szervezett V. Interetnikai Színházi Fesztiválon A mizantróp című előadásban nyújtott alakításáért

2013 –  A szakmai zsűri által odaítélt egyéni alakításdíj Az imposztor című előadásban játszott szerepéért a Magyar Színházak XXV. Kisvárdai Fesztiválján