ERDEI Gábor
1979, Szatmárnémeti

Előadásai
Jevgenyij Svarc / Parti Nagy Lajos: A sárkány (Sármány, levéltáros) - 2021/2022
Stefan Arsenijević–Srđjan Koljević–Bojan Vuletić: Szerelem és más bűntények (Tihomir) - 2021/2022
Örkény István: Tóték (Gyuri atyus, postás) - 2021/2022
The Tiger Lillies, Phelim McDermott, Julian Crouch: Jógyerekek képeskönyve (Apusunk) - 2021/2022
Színházi beszélgetéssorozat: A MŰSOR (Szereplő) - 2020/2021
Radu Afrim: Amikor telihold ragyog a turkáló felett (Golyó, Vörösházy Vilmos unokája, egy turkáló tulajdonosa) - 2020/2021
SZERB ANTAL: VII. Olivér (Antas gróf (habókos palotanagy)) - 2020/2021
Andreea Vălean: Ha fütyülni akarok, fütyülök (Urs) - 2019/2020
Pintér Béla: A Sütemények Királynője (Zolika, Erika unokatestvére) - 2019/2020
Nyikolaj Vasziljevics GOGOL: Kártyások (Svohnyev) - 2019/2020
Bertolt Brecht: Koldusopera (Háromgarasos opera) (Macheath, másképpen Penge Mackie) - 2019/2020
Móricz Zsigmond Barbárok és Az utolsó betyár című novellái alapján: Barbárok (Puli) - 2018/2019
Arisztophanész Lysistrate c. műve alapján: Lucy Strate avagy a Kilencek Tanácsa (Küklopsz) - 2018/2019
Maria Wojtyszko: Sam, avagy felkészülés a családi életre (Sam) - 2018/2019
Radu Afrim: Egy zabigyerek kék háttér előtt történetet mesél (Császár Pál, eladó a Pull&Bear-ben, drogfüggő, Adél szeretője, Rotics Kasszandra, a bordélyház tulajdonosa) - 2018/2019
Mezei Kinga: Anna legenda (Játsszák) - 2017/2018
Carlo GOLDONI: Chioggiai csetepaté (Fortunato, halász) - 2017/2018
Michel de GHELDERODE: Escorial (Hóhér) - 2017/2018
Lewis CARROLL Alice Csodaországban és Alice Tükörországban című meseregényei alapján: Alice (Szereplők) - 2017/2018
Harold PINTER: Évforduló (Richard) - 2016/2017
Bertolt BRECHT: A városok dzsungelében (Finnay, a Féreg, szállodatulajdonos) - 2016/2017
TAMÁSI Áron Zöld ág című regénye alapján: Zongota (Szereplők) - 2016/2017
Molnár Ferenc: Liliom (Berkovics, I. Rendőr) - 2015/2016
Forgách András: Halni jó! (2 magyar gengszter) - 2015/2016
Moliére: Úrhatnám polgár (Tánctanár) - 2015/2016
August Strindberg: Julie kisasszony Tarkovszkij jelenetekkel (Postás, Madárpapa) - 2015/2016
William SHAKESPEARE: Vízkereszt, vagy amire vágytok (Vitéz Fonnyadi Ábris) - 2015/2016
Edmond ROSTAND: Cyrano de Bergerac (Kadétok, Montfleury/Poéta) - 2014/2015
PINTÉR Béla: Kaisers Tv, Ungarn. (Rohácsi István) - 2014/2015
Mary Chase: Barátom, Harvey (Elwood P. Dowd) - 2014/2015
Anton Pavlovics Csehov: Meggyeskert (Szimeonov-Piscsik) - 2014/2015
William Shakespeare: Hamlet (II. Sírásó) - 2013/2014
I.L.Caragiale: Az elveszett levél (Tache Farfuridi) - 2013/2014
Kárpáti Péter: Akárki (Tódor, Hölgy) - 2013/2014
MOLIÉRE: A fösvény (Jakab) - 2012/2013
Spiró György: Az imposztor (Skribinski) - 2012/2013
László Miklós: Illatszertár (Árpád) - 2011/2012
Szophoklész: Trakhiszi nők (Likhász) - 2011/2012
Anton Pavlovics CSEHOV: Ivanov (Koszih) - 2011/2012
Friedrich Dürenmatt: A fizikusok (Wilfred-Kaspar/ McArthur) - 2010/2011
William Shakespeare: A velencei kalmár (Lanzelo) - 2010/2011
Alexandre DUMAS: A három testőr (Bonacieux) - 2010/2011
Andrzej Saramonowicz: Tesztoszteron (Kornél) - 2010/2011
Makszim Gorkij: A nap fiai (Misa) - 2009/2010
Tadeusz Slobodzianek: Ilja Próféta (Rotschild) - 2009/2010
I.L.Caragiale: Karnebál (Nache Razachescu avagy Carchanel) - 2009/2010
Moliére: A mizantróp (A becsületbíróság tisztje) - 2009/2010
Đorđe LEBOVIĆ: Az ezredik éjszaka (Hep) - 2009/2010
William Shakespeare: Szentivánéji álom (Zuboly Miklós) - 2008/2009
Francis Veber: Balfácánt vacsorára! (Francois) - 2008/2009
Witold Gombrowicz: Yvonne, burgundi hercegnő (Innovent, udvaronc) - 2007/2008
Kellér Dezső–Horváth Jenő–Szenes Iván: A szabin nők elrablása (Rettegi Fridolin, színigazgató) - 2007/2008
John Steinbech regénye alapján: George és Lennie (Crooks) - 2007/2008
Friedrich Dürrenmatt: A csendestárs (Joe) - 2007/2008
Pozsgai-Pinczés-Apostolache: Diploma után (Beatek, Benjamin barátai) - 2006/2007
William Shakespeare: Lear király (Valamint) - 2006/2007

Filmszerepei
2019 – VALAN – Az angyalok völgye (r: Bagota Béla)
2008 – LA PETIT MORT (r: Kató Zsolt)
2007 – ZŐD (r: Zakariás Zalán)
2004 – CSILLAGOK EMBEREI (r: Szilágyi Benő Ottó)
2004 – CSOBOGÁS (r: Patkó Éva)
2004 – BOHÓCTEMETÉS (r: Bán Attila)
2004 – FLASH (r: Fazakas Gergely)

Pályakép
Más színházi munkái:
2013 - Sepsiszentgyörgyi Bábtagozat – Michael Ende: SZERETETTEL MOMÓTÓL! (r: Kedves Emőke) – Beppo, utcaseprő és Szürke úr
2012 - Sepsiszentgyörgyi Bábtagozat – Tarbay Ede: FÜLENAGY, A KÍVÁNCSI KISELEFÁNT (r: Nagy Kopeczky Kálmán) – Stramm úr, az oroszlán
2006 - Csíki Játékszín – Eugčne Ionesco: HALÁLI NGY JÁTÉK (r: Gavriil Pinte) – Szereplő
2005 - Marosvásárhelyi Nemzeti Színház – Visky András: A SZÖKÉS (r: Patkó Éva e.h.) – Foglár
2002 - Jókai Színház – Várkonyi András: SZUPERMANCS (r: Seregi Zoltán) – I. Nyomozó, Szagfelelős
2002 - Szatmári Északi Színház – Alekszej Tolsztoj: ARANKULCSOCSK (r: Márk-Nagy Ágota) – Arlecchino és Tortilla, a teknősbéka (báb)
2002 - Szatmári Északi Színház – Molnár Ferenc: EGY, KETTŐ, HÁROM (r: Parászka Miklós) – Szereplő
2001 - Szatmári Északi Színház – Vajda Katalin: ANCONAI SZERELMESEK (r: Andrei Mihalache) – Súgó
2001 - Szatmári Északi Színház – Lázár Ervin: A NÉGYSZÖGLETŰ KEREK ERDŐ (r: Márk-Nagy Ágota) – Szörnyeteg Lajos
2001 - Szatmári Északi Színház – William Shakespeare: ROMEO ÉS JÚLIA (r: Parászka Miklós) – Szereplő
2000 - Szatmári Északi Színház – Páskándi Géza: LÁSZLÓ, A SZENT KIRÁLY (r: Parászka Miklós) – Szereplő
2000 - Szatmári Északi Színház – Peter Shaffer: AMADEUS (r: Kövesdy István) – Szereplő
Szerepei a Marosvásárhelyi Színművészeti Egyetemen:
2003/2004 - A. P. Csehov: HATTYÚDAL (r. Patkó Éva) – Színész
2004/2005 - Visky András: A SZÖKÉS (r. Patkó Éva) – Foglár
2004/2005 - Marius von Mayenburg: A HIDEG GYERMEK (r. Béres Attila) – Apu
2005/2006 - W. Shakespeare: OTHELLO (r. Török Viola) – Brabantio / Bolond
2005/2006 - Eugene Ionesco: HALÁLI NAGY JÁTÉK (r. Gavril Pinte) – Jean

Tanulmányok
2006 - Marosvásárhelyi Színművészeti Egyetem